KONTAKTY

Kopírování fotek, článků je bez souhlasu zakázáno.
Pokud máte dotaz, zájem o reklamu pište na email
info@kupsimobil.cz

» Nokia X

Nokia X : Druhé představení

17.4.2014 Nokia X je zásadní novinkou, která jako první umožňuje na telefonech Nokia používat Android aplikace. Řada X celkově nahradí řadu Asha a je v ní vestavěn systém Android. Jelikož se jedná o otevřenou verzi systému, nenajdete v ní žádné služby Google. Nokia tento systém vzhledově přizpůsobila podobě Lumií - budete mít tedy k dispozici dlaždice, které si můžete uspořádávat.


Nokia tento systém označuje jako OS Nokia X - ale nelekejte se, opravdu se jedná o Android. Díky tomu získáte přístup k Android aplikacím, které jsou dnes skutečně žádané. Už v základu máte velké množství předinstalovaných aplikací, které můžete dále rozšířit doinstalováním z Nokia Store.

Nokia X bude prvním modelem řady X a nabídne kromě systému Android a podpory Android aplikací také 4" dotykový displej s rozlišením 800x480px,  mladistvý design spolu s možností výměny zadního krytu a tím výběru z různých barevných kombinací. Dále 3MPx fotoaparát, Wi-Fi připojení pro bezdrátový internet, který je dnes na velkém množství míst zdarma a také GPS čip včetně offline navigace pro Českou a Slovenskou republiku (telefon obsahuje mapy a navigace je proto zdarma a bez dalších poplatků).


Nokia X - hlavní funkce
- 4" dotykový displej
- OS Nokia X s podporou Android aplikací
- 2-jádrový procesor 1GHz
- GPS s hlasovou offline navigací pro ČR a SR
- Wi-Fi , Bluetooth
- 3MPix fotoaparát
- 4GB paměť + slot microSD (až 32GB)
- Možnost 2 SIM karet (microSIM)

Katalog mobilů : Nokia X

Nokia X : Představení na videu

 

 

 

 

 

Y2MwOTB