KONTAKTY

Kopírování fotek, článků je bez souhlasu zakázáno.
Pokud máte dotaz, zájem o reklamu pište na email
info@kupsimobil.cz

» Samsung Z

Samsung Z : Vlajková loď s Tizenem

2.6.2014 Samsung po dlouhých odkladech konečně představil vlajkový model s operačním systémen Tizen. Jedná se o model Samsung Z. Pojďme si model představit.

Telefon má ostrejší hrany , není tolik zaoblen , ale i tak vidíme spoustu společných znaků s designovou linií Android modelů od Samsungu. Boky jsou osazeny běžnými ovládači , na pravém boku najdeme zamykací tlačítko , na levém boku regulátor hlasitosti. Na spodní straně hraně se nachází microUSB 2.0 pro nabíjení a datové přenosy , na horní straně infraport a sluchátkový konektor. Záda jsou opatřena krytem imitujícím kůži.

Novinka má rozměry 138 × 70 × 8,5 milimtrů a váží 136 gramů. Samsung Z nabídne 4,8 Super AMOLED displej s HD rozlišením 1280 × 720 pixelů , pod ním najdeme umístěné hlavní ovládací prvky. Jemnost displeje dosahuje hodnoty 306 ppi , zobrazí 16 milionů barev. Uvnitř tepe 4-jádrový procesor s taktem 2,3 GHz , grafika Adreno 330. Paměť RAM je 2 GB , interní paměť má velikost 16 GB , možnost rozšíření až do velikosti 64 GB za pomocí microSD kartám.

Široká konektivita zahrnuje HSPA+ , LTE Cat.4 , WI-FI , bluetooth 4.0 , podpora NFC , k navigování kombinovaný čip GPS/GLONASS. Senzorová nabídka zahrnuje gyroskop , měřič magnetického pole , senzor přiblížení k displeji , kompas , barometr , senzor okolního osvětlení.

Fotoaparát ma rozlišení 8 megapixelů , nabídne přisvětlovací LED diodu , čelní kamerka pro videohovory a autoportréty ma rozlišení 2,1 megapixelů.

Samsung Z běží na operačním systému Tizen 2.2.1 , který se bude trošku podobat Androidu. Může za to grafická nadstavba TouchWiz. Oproti Androidu má mít Tizen rychlejší náběh a spuštění , počítá se i s multitaskingem. Systém má zvládat plnohudnotnou podporu 2D a 3D grafiky , včetně scrolování a vylepšeného renderingu webových stránek.

Opět najdeme bohatý předinstalovaný obsah , nechybí podpora celé řady audio a video formátů. Nechybí zdravotní aplikace S Healt 3.0 ani Download Booster. Díky Super AMOLED displeji přijde vhod úsporný režim Ultra. Další aplikační program bude dostupný na obchodě Tizen Store.

Telefon se dostane do prodeje ve 3.čtvrtletí  v černé a zlaté variantě. Zatím pouze v Rusku a podle prodejního úspěchu by se měl dostat na další trhy.

Samsung Z

foto : gsmarena.com

Katalog mobilů : Samsung Z

NzAxMDY5