KONTAKTY

Kopírování fotek, článků je bez souhlasu zakázáno.
Pokud máte dotaz, zájem o reklamu pište na email
info@kupsimobil.cz

» Nokia X2

Nokia X2 Dual SIM : Android pokračuje

24.6.2014 Microsoft představil model Nokia X2.  Nová X2 má větší displej , vyšší výkon , fotoaparát s bleskem či nově také multitasking. Desingnově vychází z modelu Nokia Asha 503 , má plastové tělo s dvouvrstvým výměnným zadním krytem z plastu , který díky vrchní průsvitné vrstvě vypadá , jako by byl zalit v kostce ledu.

Novinka má rozměry 122 × 68 × 11,1 milimetrů a hmotnost činí 150 gramů. Disponuje 4,3 palcovým TFT LCD displejem s technologií Clear Black , rozlišení činí 480 × 800 pixelů. Uvnitř tepe 2-jádrový procesor Snapdragon 200 , který je taktován na 1,2 GHz , grafický čip Adreno 302. Paměť RAM má hodnotu 1 GB , vnitřní paměť 4 GB , rozšíření pomocí microSD kartám až do velikosti 32 GB.

Nokia X2 je postavena na nespecifikované verzi Androidu , který výrobce obohatil vlastním prostředím Nokia X Software Platform 2.0. S tím souvisí nové senzorové tlačítko Home pod displejem , šipka zpět zůstala zachována. K aplikacím v prostředí se můžete dostat třemi způsoby a to barevná Home obrazovka s dlaždicemi jejichž velikost lze měnit , Fastlane s rychlým přístupem k nedávno použitým aplikacím a nejbližším událostem v kalendáři a novým seznamem aplikací inspirovaný telefony Lumia. Nokia X2 přinese předinstalované aplikace Outlook.com , Skype , bezplatnou offine navigaci včetně mapových podkladů Here maps. Další aplikace jako OneNote , Yammer budou k dispozici zdarma v Nokia Store ke stažení. Každý uživatel dostane zdarma 15 GB na cloudu One Drive. Chybí stále Google Play a aplikace Android budete muset stahovat přes stažeené soubory apk.

Nokia X2 Dual SIM

Fotoaparát má rozlišení 5 megapixelů , konečně najdeme přisvětlovací LED diodu , autofokus. Čelní kamarka má pouze VGA rozlišení. Video můžete natáčet v rozlišení 1280 × 720 obrazových bodů při 30 snímcích za vteřinu.

X2 podporuje WI-FI , rychlé datové přenosy , bluetooth 4.0 , microUSB 2.0 , GPS/GLONASS , nechybí multitasking. Bohužel chybí LTE , NFC. K dispozici rádio s RDS a hudební přehrávač. Baterie má kapacitu 1800 mAh , tj. pohotovostní doba 552 hodin , hovor 10 hodin.

Do prodeje půjde oranžová , černá , zelená barva. Později žlutá , bílá , tmavošedá. Cena 99 Eur , což je cca 3 000 Kč.

Video : Nokia X2 Dual Sim

Nokia X2 Dual SIM

foto : gsmarena.com

Y2Q1ZWE