KONTAKTY

Kopírování fotek, článků je bez souhlasu zakázáno.
Pokud máte dotaz, zájem o reklamu pište na email
info@kupsimobil.cz

» Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4 : Špičkový phablet , nekompromisní výbava

3.9.2014 Samsung představil na berlínském veletrhu dlouho očekávaný model Galaxy Note 4 , který nabídne nekompromisní výbavu , QHD displej , kovový rám a také vysokou cenovku. Galaxy Note 4 má po vzoru prémiového modelu Galaxy Alpha kovový rámeček , záda jsou tvořena měkčeným plastem s texturou imitující kůži , což by mělo zajistit výborné držení telefonu v jedné ruce.

Samsung Galaxy Note 4 má rozměry 154 × 79 × 9 milimetrů a váží 176 gramů. Nabídne 5,7 palcový Super AMOLED displej s QHD rozlišením 2560 × 1440 pixelů , jemnost displeje skvělých 551 ppi , můžeme očekávat velmi syté barvy a vysoký kontrast. Pod displejem je obvyklá porce ovládacích prvků a to hardwarová klávesa Home a senzorické ovládače po stranách. Do domovského tlačítka je opět vsazen senzor otisku prstů , vylepšen byl po softwarové stránce , na přejetí různých prstů půjde spouštět vybrané aplikace. Nad displejem má premiéru UV senzor , který dá vědět zda je vhodná doba k opalování , čidlo okolního osvětlení a nachází se tam kamerka pro selfie fotografie. Na spodní hraně najdeme microUSB konektor ( USB 2.0 ) spojený s MHL 3.0 , na horní straně se nachází 3,5 mm jack konektor. Na levém boku se nachází regulátor hlasitosti a na pravém boku zamykací tlačítko. Na zádech telefonu najdeme senzor srdečního tepu , takže Note 4 můžete používat i ke sportovním aktivitám či sledování vašeho zdraví.

Samsung Galaxy Note 4

Výbava dále čitá jednu z variant procesoru a to buď 4-jádrový Snapdragon 805 s taktem 2,5 GHz nebo 8-jádrový Exynos 5433 s taktem 2,7 GHz ( kombinace čtyř 1,9 GHz jader pro výkon a čtyř 1,3 GHz jader pro úsporu ) , grafický čip Adreno 420. Paměť RAM má velikost 3 GB a vnitřní paměť má velikost 32 GB , možnost rozšíření pomocí microSD kartám až do velikosti 64 GB.

Hlavní fotoaparát má rozlišení 16 megapixelů , nabídne optickou stabilizaci obrazu OIS a světelnost f/1.9 , duální LED diodu , autofocus a možnost nahrávat video v rozlišení UHD při 30 fps. Čelní kamerka pro populární selfie portréty má rozlišení 3,7 megapixelů , světelností f/1.9 a je vybavem širokoúhlým řežimem pro zachycení scény o 120 stupňů.

Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4 podporuje 2G sítě , 3G sítě , Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac MIMO , GPS / GLONASS / Baidu , bluetooth 4.1 , NFC. Podpora LTE Cat.4 ( procesor Exynos ) či LTE Cat.6 ( procesor Snapdragon ). Přes infraport na horní straně můžete ovládat televizi a další spotřebiče. Na tělě Note 4 se nachází několik mikrofonů sloužicích k redukci šumu i pro nahrávku hlasových záznamů. Instalován Android 4.4.4 KitKat s nadstavbou TouchWiz , opět nabídne spoustu bonusových aplikací. Potěší Ultra úsporný režim , který Super AMOLED displej přebarví prostředí do černobíla a omezí funkce telefonu s cílem uspořit co nejvíc energie.

Dotykové pero S-Pen je uloženo v útrobách telefonu. Samsung s ním pojí několik softwarových funkcí jako např. inovovaný bezdotykový příkaz , v rámci kterého můžete na položky nahlížet hrotem pera. Nechybí režim Akční poznámky , chytrý výběr , ořez obrázku , psaní na displej , Snap Note ( fotka ručně psané poznámky převedená do poznámky S Note ).

Vyměnitelná Li-Ion baterie o kapacitě 3220 mAh zaručí dostatečnou výdrž.  Pokud se s minimální baterii dostanete k zásuvce velice potěší možnost rychlého nabíjení Quick Charge 2.0 , která bude přítomná pouze u varianty s procesorem Snapdragon a během 30 minut by měla být baterie nabita na 50%.

Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4 se bude prodávat v barvě černé , bílé , růžové a populární zlaté a to již začátkem října a cena se bude pohybovat kolem 17 tísíci Kč.

Foto : gsmarena.com

video : samsung mobile.com

 

Samsung N910 Galaxy Note 4 lze pořídit v  e-shopech za cenu od  (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
YWQ4MzE