KONTAKTY

Kopírování fotek, článků je bez souhlasu zakázáno.
Pokud máte dotaz, zájem o reklamu pište na email
info@kupsimobil.cz

» Hodinky Apple Watch

Apple Watch : Elegantní chytré hodinky

9.9.2014 Apple také představilo svoje chytré hodinky. Tim Cook konstatoval , že chytré hodinky od Applu jsou komplexním zdravotním a fitness zařízením. Tak si poďme chytré hodinky Apple Watch představit.

Apple Watch vypadají desingnově velmi povedeně. Jednou z hlavních inovací na poli chytrých hodinek je tvz. Digital Crown neboli Digitální koruna. Je to kolečko , které u klasických ručičkových hodinek slouží k seřízení času. Jeho pomocí můžete skrolovat , zoomovat a navigovat se v prostředí hodinek , bez toho , aby jste se dotýkali displeje.

 

Displej je ze safíru , obrazovka umí rozeznávat sílu doteku. Jde samozřejmě o Retina displej a nabízí dotykovou vrstvu. Na těle hodinek je ještě druhé podlouhé tlačítko , které slouží ke spuštění speciálního komunikačního režimu. S vybranými kontakty s hodinek Watch si můžete povídat pomocí kreslených gest.

Na ruce budou hodinky držet pomocí speciálních popruhů , které můžete měnit díky zacvakávacímu mechanismu. Budou vyrobeny z celé řady materiálů jako je kůže , plastový materiál , ale i kov. Hodinky budou dodávány ve dvou velikostech 38 mm a 42 mm. Podle verze koupíte Apple Watch ze Stainless Steel čili z oceli , Apple Watch Sport z hliníku má zesílení sklíčko Ion - X a Apple Watch Edition z 18 karátového zlata. Hodinky mají čtvercový tvar a dobijete je bezdrátově.

Apple Watch budou schopny monitorovat vaše zdraví a fitness aktivity. K tomu spousta senzorů jako je gyroskop , barometr , na spodní straně senzor srdečního tlaku. Zabudované Wi-Fi poslouží pro připojení k iPhonu , díky němuž hodinky využívají akcelerometru a GPS , které se do těla hodinek nevešly.

Notifikace budou hodinky poskytovat vibrační odezvou pomocí taptie enginu. K aktivitám budou sloužit dvě hlavní aplikace : Workout a Fitness , těm můžete zadat kolik chcete spálit kalorií a co k tomu musíte udělat. Data jsou sdílena s iPhonem , který je může využít v Health Kitu.

Apple Watch spolupracují s hlasovým asistentem Siri , což znamená přítomnost mikrofonu. Siri se aktivuje stiskem korunky. V hodinkách jsou instalovány různé aplikace jako jsou mapy , fitness , prohlížení fotografií atd. Hodinky můžete používat k ovládání Apple TV , použít jako vysílačku , odemknout váš hotelový pokoj atd. Apple Watch spolupracují s iPhonem 5 a všemi novějšími modely.

Chytré hodinky Apple Watch půjdou do prodeje až na začátku příštího roku a to za cenu od 8 000 kč.

foto : gsmarena.com

YjY2N