KONTAKTY

Kopírování fotek, článků je bez souhlasu zakázáno.
Pokud máte dotaz, zájem o reklamu pište na email
info@kupsimobil.cz

» Jolla Tablet

Jolla Tablet : Další pozdrav z Finska

20.11.2014 Finská společnost Jolla představila svůj první tablet. Aby se projekt výroby tabletu vůbec uskutečnil , bylo nutné získat 380 tisíc dolarů a tak Jolla odstartovala kampaň. A během několika hodin se ukázalo , že to nebude žádný problém.

Tablet od Jolly nabídne elegantní desing , kratší strany tabletu jsou zaoblené do půlkruhu , delší hrany jsou rovné a najdeme v nich veškerá tlačítka a porty ( microUSB , 3,5 mm jack , slot na paměťové karty ).

Rozměry činí 203 × 137 × 8,3 milimetrů a hmotnost je 384 gramů. K dispozici 7,85 palcový IPS displej s rpzlišením 2048 × 1536 pixelů a jemností 330 ppi. Displej zobrazí 16 milionů barev. Tablet pohání 4-jádrový procesor s taktem 1,8 GHZ od Intelu se 64-bitovou architekturou. K dispozici 2 GB operační paměti , vnitřní pameť má velikost 32 GB , rozšíření pomocí paměťových karet microSD.

Jolla Tablet

Fotoaparát má rozlišení 5 megapixelů , nechybí autofocus. Bohužel chybí LED dioda. Video lze nahrávat v rozlišení FullHD při 60 fps za vteřinu. Čelní selfie kamerka má rozlišení 2 megapixely.

Konektivita zahrnuje Wi-Fi 802.11 a/b/g/n , Wi-Fi hotspot , senzorová výbava čítá senzor okolního světla , proximity senzor , akcelerometr senzor , microUSB , bluetooth 4.0. Instalován operační systém Sailfish , který Jolla označuje za maximálně bezpečný a velmi rychlý. Třešničkou je schopnost spouštět aplikace navržené pro Android. Bateri má velikost 4300 mAh.

Tablet půjde do prodeje v černé barvě. Cena ve volném prodeji bude 5500 Kč bez DPH.

foto : gsmarena.com

ZDk3ZTNhNW