KONTAKTY

Kopírování fotek, článků je bez souhlasu zakázáno.
Pokud máte dotaz, zájem o reklamu pište na email
info@kupsimobil.cz

» K čemu slouží chytré telefony

Chytré telefony : K čemu nám slouží

K čemu se dnes dají využívat chytré mobilní telefony

Kdyby se měl jmenovat vynález, který nejvíce ovlivnil současnou generaci lidí, zřejmě by mnoho lidí souhlasilo, že se jedná o chytrý telefon. Již od svého vzniku zaplavila mánie chytrých telefonů celý svět a to včetně těch nejchudších koutů planety. Pro mnoho z nás je telefon takovou samozřejmostí, že bychom si bez něj život již nedokázali představit

Co je to chytrý telefon?

Pojem “chytrý telefon“ se začal objevovat poprvé v době, kdy začaly být běžné mobilní telefony skutečně “chytrými“ přístroji. Zpočátku sloužily mobilní telefony k té nejzásadnější činnosti, ke komunikaci prostřednictvím volání a textových zpráv. Postupně se k základním službám přidávaly možnosti jako přístup na internet, hraní her, fotografování a posílání obrázků. Společně s prvními operačními systémy pro mobilní telefony, které dovedly instalovat aplikace podle přání uživatele, se začal objevovat i pojem chytré telefony. Uživatel si je zkrátka přizpůsobí k vlastním potřebám. K nejznámějším a také prvním operačním systémům chytrých telefonů patří Android, iOS, ale i Windows Phone a řada dalších.

 aplikace pro android zdarma

Hraní her na telefonech

První hry na mobilních telefonech nelze popsat jinak než hry k ukrácení dlouhé chvíle, srovnatelné s hrami na zastaralém Gameboyi. Dnes už jsou hry na telefonech natolik populární, že každým dnem vznikají desítky vývojářských studií, které si navzájem konkurují o pozici na trhu v nejpopulárnějších hrách. Hry začaly být na telefonech skutečně zábavné především tehdy, když nastoupila éra velkých displejů, které umocňují zážitek z celé hry a mnoho uživatelů jim dá dokonce přednost před hrami na počítači. Svojí popularitu si získaly i širokým výběrem a skutečností, že většina z nich je dostupná zdarma ke stažení. Hráči tak nemají žádné hranice v tom, jaký žánr hry budou na telefonu hrát.

Herní průmysl tak přesunul své působení i na tuto oblast. Hry jsou natolik pokročilé, že je lze hrát i ve 3D provedení, lze využít senzorů k ovládání her natáčením telefonu do stran nebo lze s telefonem spárovat bezdrátovou konzoli, připomínající ovladač na PSP. Rozvoj mobilních her jde tak rychle dopředu, že si nikdo netroufne hádat jak bude vypadat za několik let.

 aplikace pro android zdarma

Hry na mobil můžete zdarma stahovat zde: http://dotykovymobil.cz/android-hry-zdarma

Specifické využití ve všech oblastech

Pokud patříte mezi uživatele, kteří s telefonem jen telefonují, tak jste vymírajícím druhem. Dnes už slouží telefony k placení v internetových i kamenných obchodech. Pokud někdo jede na dovolenou, tak už neřeší, jestli má s sebou fotoaparát či kameru nebo ne, s telefony lze natáčet taková videa, že výrobci videokamer jen smutně koukají na své nízké příjmy a přemýšlí o výrobě vlastních smartphonů. Stejně jsou na tom výrobci GPS navigací. Proč investovat do nákupu takového přístroje, když lze během krátké chvíle stáhnout navigační aplikaci, která nahradí samostatnou navigaci na všech frontách.

Telefon může být o osobním trenérem, který se postará o účinný trénink na posílení celého těla. Lze si stáhnout aplikace, které nahradí chůvičku na hlídání dětí, bezpečnostní aplikace, aplikace pro volný čas i zábavu a mnoho dalšího. Chytré telefony zkrátka změnily svět a staly se skvělými pomocníky v každodenním životě. 

Další Android aplikace, které rozšíří možnosti vašeho telefonu naleznete na těchto stránkách: http://android-aplikace.cz/

 

MmM0ZTZh