KONTAKTY

Kopírování fotek, článků je bez souhlasu zakázáno.
Pokud máte dotaz, zájem o reklamu pište na email
info@kupsimobil.cz

» Samsung Z1

Samsung Z1 : První Samsung s Tizenem

14.1.2015 Samsung konočně v Indii představil svůj první model s operačním systémem Tizen. Jedná se o model Samsung Z1. Jedná se o celoplastový model s odnímatelným zadním krytem. Low-endový přístroj má rozměry 120 × 63 × 10 milimetrů a váží 112 gramů.  Čtyřpalcový PLS displej má rozlišení 480 × 800 pixelů. Jako hlavní ovladače jsou použity tři klávesy. Uprostřed domovská klávesa , vpravo senzorická zpětná šipka a vlevo kontextová senzorická klávesa. Na spodní straně najdeme microUSB pro nabíjení a datové přenosy ( USB 2.0 ) , na horní straně je 3,5 mm jack pro připojení sluchátek.

Samsung Z1

Telefon pohání dvoujádrový procesor s taktem 1,2 GHz. 768 MB RAM paměti dopňuje 4 GB vnitřní paměti , kterou lze zvětšit pomocí microSD karty až do velikosti 64 GB. Instalován operační systém Tizen verze 2.3 , který má zamykací obrazovku i domovské obrazovky , můžete umisťovat widgety. Aplikace jsou k dispozici v samostatné nabídce. Samsung klade důraz na bezpečnost Titenu a proto čtyřnásobným stiskem zamykacího tlačítka dojde k odeslání nouzové zprávy. V systému je zabudovám i antivirus , který umí detektovat viry , smishing , phising a po nalezení hrozby informuje uživatele. Nechybí oblíbený soukromý řežim. Zároveň byl otevřen obchod Titen Store , v nabídce je několik her od EA či Gameloftu. Tizen většinu aplikací pro Android spustí přes ACL.

Ve výbavě nechybí zadní 3,1 Mpx fotoaparát , čelní kamerka má pouze VGA rozlišení. Bateri má kapacitu 1500 mAh a výrobce uvádí 8 hodin volání , příjemným bonusem je Ultra úsporný režim. K mobilnímu internetu se připojíte před EDGE , HSPA+ , Wi-Fi 802.11 b/g/n. Dále nechybí bluetooth 4.1 , GPS čip , podpora dual SIM.

Samsung Z1

Samsung Z1 se bude prodávat v barvě bílé , černé a vínové za cenu okolo 2200 Kč. Zatím dostupnost pouze v Indii a pokud bude model kladně přijat je pravděpodobnost rošíření prodeje do dalších regionů.

foto : gsmarena.com

NDBkNTh