KONTAKTY

Kopírování fotek, článků je bez souhlasu zakázáno.
Pokud máte dotaz, zájem o reklamu pište na email
info@kupsimobil.cz

» Yotaphone 2

YotaPhone 2 : Druhá generace představena

23.1.2015 YotaPhone 2 je druhou generací unikátního smartphonu, který kombinuje dva dotykové displeje v jednom těle. Čelní straně telefonu dominuje 5" displej s Full HD rozlišením. Mnohem zajímavější je však druhý 4.7" e-ink displej na zadní straně, který je plně dotykový a podsvícený.

Prostřednictvím sekundárního displeje můžete telefon plně ovládat - posílat a přijímat SMS, sledovat příspěvky na sociálních sítích nebo spravovat události v kalendáři. Velkou výhodou je výdrž smartphonu při používání zadního displeje. Pokud budete využívat běžné funkce telefonu, výrobce slibuje výdrž až dva dny na jedno nabití. Jakmile však budete na zadním displeji pouze číst, bez nabíječky se obejdete až 5 dní. Smartphone má elegantní zaoblený tvar a velmi tenké 8.95mm tělo.

Yota YotaPhone 2
Pozadu však nezůstává ani další výbava smartphonu. Pod kryty mu tepe čtyřjádrový procesor s taktem 2.2 GHz. Operační paměť narostla na 2 GB. Tato kombinace se postará o plynulý chod aplikací, her a také operačního systému Google Android ve verzi 4.4 KitKat. Vnitřní paměť narostla na 32 GB, získáte tak dostatek prostoru k ukládání aplikací a her, které si budete moci stáhnout z oblíbeného portálu Google Play. Android aplikace budou dostupné na obou obrazovkách.

YotaPhone 2 nabídne dva pokročilé fotoaparáty. Tan na zadní straně má rozlišení 8 Mpx, automatické ostření a LED blesk. Videa budete moci natáčet ve Full HD rozlišení při 30 snímcích za vteřinu. Nad předním displejem najdete 2Mpx fotoaparát, který poslouží zejména k tvorbě populárních autoportrétů. Zadní displej poslouží mimo jiné také jako čtečka elektronických knih. Elektronický papír nezatěžuje oči tak, jako klasické displeje.

Těšit se můžete na bleskovou LTE CAT4 konektivitu s maximální rychlostí stahování 150 Mb/s. Můžete díky tomu pohodlně procházet webové stránky, plynule sledovat on-line videa a rychle stahovat nejrůznější data. Orientaci v neznámém terénu vám výrazně usnadní GPS. Výčet konektivity dále zahrnuje Wi-Fi, NFC, Bluetooth a microUSB.

Přístroj díky zaoblenému tvaru padne ideálně do ruky. YotaPhone 2 narostl do rozměrů 144.9 x 69.4 x 8.95 mm a váží pouhých 145 gramů. Baterie má kapacitu 2 500 mAh. Přístroj podporuje bezdrátové nabíjení. Na těle najdete microUSB konektor a 3,5mm jack.

Základní údaje:

 • Rozměry: 144.9 x 69.4 x 8.95 mm
 • Hmotnost: 145 gramů
 • Přední displej: AMOLED, 5", Full HD rozlišení, 442 PPI, Gorilla Glass 3
 • Zadní displej: elektronický papír, 4.7", 16 odstínů šedé, qHD rozlišení, 235 PPI, Gorilla Glass 3
 • Data: LTE CAT4
 • Paměť: 32GB, 2 GB RAM
 • Procesor: čtyřjádrový, 2.2 GHz
 • Operační systém: Google Android ve verzi 4.4 KitKat
 • Konektivita: WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (VHT20, MSC 8), MicroUSB 2.0 (SlimPort), Bluetooth 4.0, GPS, NFC
 • Fotoaparát: 8 Mpx, automatické ostření, LED blesk, Full HD video nahrávání
 • Webkamera: 2 Mpx
 • Baterie: 2 500 mAh

Yota YotaPhone 2

YotaPhone 2 se prodává na českém trhu za cenu 19990 Kč.

foto : gsmarena.com

YTZlZjY2OW