KONTAKTY

Kopírování fotek, článků je bez souhlasu zakázáno.
Pokud máte dotaz, zájem o reklamu pište na email
info@kupsimobil.cz

» Lenovo Phab2 Pro

Lenovo Phab2 Pro : Projekt Tango je na světě

9.6.2016 Lenovo na konferenci Tech World 2016 kromě smartphonů Moto Z a Moto Z Force také představilo phablet Phab2 Pro. Pojďme si novinku představit.

Lenovo PHAB 2 Pro

Jde o první komerční zařízení určené do prodeje postavené na projektu Tango. Projekt Tango představil v roce 2014 Google. Jde o funkci , která se dokáže orientovat a mapovat ve svém okolí. Software funguje pomocí třech typů funkcionalit. Tou první je zachycování pohybů za pomocí kamery na přístroji v kombinaci s gyroskopem a akcelorometrem a společně zachycují přesněji pohyb zařízení v prostoru. Druhým je učení se okolí , kdy se nahrávané okolí zapíše a vytvoří kompletní mapu , kterou lze pak znova použít , sdílet atd. Třetí funkcionalita je vnímání hloubky prostoru zařízení , které umí měřit vzdálenosti , velikost objektů či rozrznávat typy povrchů v prostoru. Využití rozšířené reality je třeba na poli desingu , kde stačí zmapovat byt a pak do něj můžete v reálném čase umisťovat nové kusy nábytku , měnit barvu stěn atd. Další využitíje například v herním průmyslu. Stačí , když si vezmete smartphone a namíříte fotoaparátem na zem a na podlaze se objeví oblíbená PRG postava. Tango bude nativně podporováno v Androidu N.

Lenovo Phab2 Pro

Lenovo Phab2 Pro nabídne luxusní celokovové tělo. Rozměry jsou 179 x 88 x 10,7 milimetrů a hmotnost je 250 gramů. Obrovský IPS LCD displej má velikost 6,4 palce , má QHD rozlišení 2560 x 1440 pixelů , jemnost displeje 459 ppi na palec a samotný displej zabírá 70,9 % čelní plochy přístroje. Uvnitř pracuje optimalizovaný pro Tango 8 jádrový procesor Snapdragon 652 s taktem 4 x 1,8 a 4 x 1,4 GHz , grafika Adreno 510. Uživatel má k dispozici 4 GB operační paměti , 64 GB vnitřní paměti , podpora microSD karet až do velikosti 2 TB. Instalován Android 6.0 Marshmallow. Na přístroji jsou celkem čtyři kamery. Na zadní straně je 16 Mpx snímač pro pořizování fotek , dále infračervená kamera , která zachytí hloubku a kamera snímající pohyb. Nechybí ostření s fázovou detekcí , LED blesk a možnost nahrávat videa ve 4K rozlišení. Čelní  kamerka má velikost 8Mpx. Bezdrátová konektivita zahrnuje 3G , 4G LTE , Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac , Bluetooth 4.1 , GPS s GLONASS , NFC , 3,5 mm jack , microUSB 2.0 , FM rádio , dual SIM. Čtečka otisku prstů je umístěna na zadní straně. O kvalitní zvuk se postará technologie Dolby Atmos a schopnost nahrávat v Dolby Audio 5.1. Baterie má kapacitu 4050 mAh a nechybí rychlonabíjení.

Lenovo PHAB 2 Pro

Lenovo Phab2 Pro se bude prodávat v barvě zlaté a šedostříbrné a cena by měla být 500 dolarů. Dostupnost výrobce zatím neupřesnil.

foto : gsmarena.com , fonearena.com

YTViNTQx