KONTAKTY

Kopírování fotek, článků je bez souhlasu zakázáno.
Pokud máte dotaz, zájem o reklamu pište na email
info@kupsimobil.cz

» Duel nejlepších fotomobilů

HTC 11 vs. Samsung Galaxy S8 vs. Google Pixel - porovnání fotomobilů?

Nebudeme si nalhávat, že mobilní telefony postupně nahrazují tradiční digitální fotoaparáty. Jednak z důvodů toho, že poskytují již víceméně stejně kvalitní snímky jako foťáky nižší či střední kategorie.
Dále proto, že ho nosíme všude, můžeme tak mnohem snáze zaznamenávat fotografie a momenty z našeho života či dovolené nejrychleji jak to jen jde.
Pokud chceme vybrat ten nejlepší fotomobil na trhu v kvalitě nesmíme ustoupit. Sice dokážete slušně fotografovat i s telefony za 5-8 tisíc, ovšem ty opravdu nejkvalitnější snímky pořídíte s prémiovými mobily v cenách kolem 20 000 Kč.
Aktuálně bojují o výslunní 3 prémiové mobilní telefony - HTC 11 vs. Samsung Galaxy S8 vs. Google Pixel.


HTC 11
Podle DxOMark aktuálně mobil s nejkvalitnějšími snímky na trhu. DxOMark zkoumá kvalitu fotografií mobilních telefonů, kamer a fotoaparátů a dle vlastního interního hodnocení sestavuje vždy aktualizovaný žebříček.

HTC 11 má velmi rychlé ostření, vynikající fotografie za jasného světla, úctyhodnou světelnost f/1.75, jasnou expozici a příjemné vykreslení barev. Velmi příjemně překvapily také detaily, které jsou oproti konkurenci o malinko ostřejší.
Výhodou je také stabilizace, kterou oceníte zejména při natáčení videí.
Samotný telefon disponuje 2k displejem, 16 Mpix fotoaparátem s automatickým ostřením, 64GB pamětí, 4 GB RAM, voděodolnou konstrukcí, nejnovějším Androidem 7.1 a to vše při vysokém rozlišení displeje 2560 x 1440. Pokud bychom měli vypíchnout mínus, byla by to kapacita baterie 3000 mAh.


Samsung Galaxy S8
Nová vlajková loď Samsungu je podle serveru NejlepšíProdukt.cz nejlepším fotomobilem současnosti. Může za to zejména celková komplexnost a téměř bezchybné zpracování, tak, jak jsme u Samsungu zvyklí.
12 Mpix hlavní fotoaparát velmi rychle ostří a to za všech světelných podmínek. Je totiž veřejným tajemstvím, že fotoaparáty v mobilech jsou nejslabší hlavně za šera a tmy. Samsung je ale v těchto podmínkách nejlepší.
Potěší také přední 8 Mpix fotoaparát, vhodný zejména na selfie. Za dobrých světelných podmínek vyfotíte kvalitní snímky, které se dají prohlížet i na větších monitorech.
Oproti HTC 11 malinko ztrácí v detailech za všech světelných podmínek.
Samsung Galaxy S8 disponuje 4 GB RAM pamětí, Androidem 7.0, super AMOLED displejem s extra vysokým rozlišením 2960 × 1440 bodů a ano, oproti původním verzím již znovu podporuje MicroSD karty, což v případě focení vždy jen potěší, protože kapacity máte téměř neomezené, stačí jen nakoupit pár SD karet.
Stejně jako u HTC, mírně zamrzí podle nás nízká kapacita baterie 3000 mAh, což vydrží cca klasický 1 den používání.
Zakoupit můžete také 6,2 palců velkou verzi s označením Samsung Galaxy S8+, klasická verze nabídne displej o velikosti 5,8 palců.


Google Pixel
Podle DxOMark aktuální dvojka na trhu ve světě fotomobilů. Tahle poměrně novinka od společnosti Google řádně rozvířila vody chytrých telefonů, protože se rázem zapojila mezi nejprodávanější prémiové smartphony na světě.
Ptali jsme se editora serveru SmartMag.cz proč je Google Pixel až na 3. místě nejlepších fotomobilů. Lukáš nám řekl, že rozdíly mezi TOP 3-4 smartphony jsou tak minimální, že u nich vítězí především komplexnost. Nejen kvalita fotografií, ale také využiti telefonu, jeho rychlost, kapacita, značka a další detaily. I z toho důvodu, zařadily Google Pixel nebo jeho větší verzi XL "až na 3. místo" jejich řebříčku.
Google Pixel disponuje 12 Mpix fotoaparátem s vestavěným bleskem, jehož přínos je zejména ve zvýšeném využívaní technologií HDR +, která vykresluje scény jako obrázek. Co dělá Pixel ještě výjimečnější je natáčení videí. V tomto ohledu patří mezi to nejlepší na trhu.
Google Pixel má rozlišení displeje "pouze" 1920 x 1080 bodů, přičemž velikost displeje je 5 palců. Standardně nechybí 4 GB RAM paměť, Android 7.1, 4 jádrový procesor a 2,15 GHz frekvence procesoru.
Znovu je lehkým zklamáním kapacita baterie "pouze" 2770 mAh.
Jaký je tedy nejlepší fotomobil?


Pro mě, jakožto pisatele tohoto článku je komplexně nejlepší Samsung Galaxy S8, následovaný novinkou od HTC 11 pro denní focení a jen těsně sledovaný vlajkovou lodí od Googlu - Pixel, který je zároveň skvělý na nahrávání videí. No, a pokud patříte mezi milovníky iOS a Applu, není pro vás jiná možnost je pořídit Apple Iphone 7 / 7 plus, který nad těmito konkurenty zaostává opravdu jen v minimech.
Další zdroje:

Nejlepší mobily na trhu na webu Testkvality.cz
Testování kvality fotografií na mobilech - https://www.dxomark.com/Mobiles
Testování výkonnosti mobilů - AnTuTu Benchmark

NGM3MTcxZ